0 yorum  |  Yorum Yap
Marka: Diğer
Ürün Kodu: ekomab34
535,00TL 750,00TL

Ekonomik Tip Manyetik Kombi Filtresi (Dirsekli Rekorları Dahildir.)

Ekonomik Mab Manyetik kombi filtre grubu; Özellikle panel radyatör ve döküm radyatörlerde oluşan oksit oluşumu sonrası metal kopmalarında kalorifer sisteminin içerisinde dolaşan demir tozlarından kaynaklanan cihaz zararlarını ve tekrar oksit oluşumunu önleyen bir mekanizmaya sakiptir.

Kalorifer sistemi gibi kapalı sistemlerde bu demir tozları nasıl oluşuyor? Kalorifer veya kapalı sistemlerin içerisinde oluşan hava, metal yüzeyler ile temasa geçtiğinde kimyasal tepkime olarak demir oksit; yani pas oluşmaktadır. Suyun hareketli olduğu yüzeylerden ayrılan metal oksit parçaları pompa ve eşanjörde tıkanmalara, ayrıca zaman içerisinde suda bulunan kirlerle birleşerek çamur tortularına sebep olmaktadır. Tortuların birleşip büyüdükçe kapalı devre akışkanında sirkülasyonu ve taşınmaları da zorlaşır, sistem içinde basıncın düştüğü vana, dirsek gibi kavisli yerlerde bu tortular iyice çökmeye başlar. Zamanla biriken tortu ve çamurlar su akışına karşı direnç oluşturarak; hem pompanın daha fazla güç sarf etmesine hem de ısı kayıpları ile daha fazla yakıt harcanmasına sebep olmaktadır.

Mab Eko Manyetik Kombi Filtresi özel yapısı ve görevi gereği; Pislik tutucuların dahi tutamadığı metal oksit parçacıkları 9.800 Gauss' luk manyetik (mıknatıs) etkisi ile üstüne çekerek sistemde değil tortu ve demir tozlarını kendi üzerinde toparlar. Geniş yüzeyli süzgeç filtresiyle pislik ve tortuları tutarak sistemin her zaman temiz olarak kalmasını sağlarken size yakıt tasarrufu ve kombi ile peteklerinizin ömrünün uzun olması avantajlarını da sunar. Mab Kombi Filtresi takılı olan tesisata ayrıca pislik tutucu takmanıza lüzum kalmaz. Özel olarak dizayn edilmiş yapısı sayesinde temizliği zor değildir. Tesisat temizliği yaparken teknik beceri gerektiren, ustalık isteyen bir maliyetten de kurtulmuş olursunuz.

Ürün Özellikleri:

  • Tesisat Bağlantı Çapı : 3/4" - Pprc tarafları : 25 mm
  • Manyetik Gücü : 9.800 Gauss
  • Basınç Dayanımı : 4 bar (maximum)
  • Sıcaklık Dayanımı : 90 C

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
Benzer Ürünler
BUGÜNE ÖZEL ÜRÜNLER