0 yorum  |  Yorum Yap
Marka: Vaillant
Ürün Kodu: v-çamur01
410,00TL 335,00TL

Vaillant Çamur Ayrıştırıcı Filitre

Ne İşe Yarar?

Vaillant marka yoğuşmalı kombi cihazları için üretilmiş bu cihaz kombi altına ve kalorifer gidiş tarafına takılan bir çeşit filitredir.  Genellikle Oksijen bariyersiz boru kullanılan tesisatlarda kullanılır. Ama kombinizi ve tesisatınızı çamurdan korumak istediğiniz her tesisatta kullanabilirsiniz. Bu ürün tesisattaki kirleri temizlemek için kullanılan bir filitre değildir. Asıl amacı tesisat sisteminde dolaşan çamurlu suyun balçığa dönüşmesini engellemektir. Çamurun yoğunlaşarak balçık haline gelmesinş ve topklanarak kombiye zarar vermesini engeller.

Diğer adı Vaillant Tortu Tutucu'dur.

Vaillant Çamur Ayırıştırıcı Nereye Takılır?

Bu ürün kombinin gidiş istikametine takılır. Genel ve yanlış bir algı ile genelde kombiyi koruması için tesisattan gelip kombiye giriş tarafına takılması gerektiği sanılır ama mutlaka kombiden çıktıktan sonra tesisata basma tarafına takılmalıdır. Lütfen resmi inceleyip ona göre montaj yapınız.

Vaillant Yoğuşmalı kombilerde , tesisatınız eski ise, demir tesisat ise veya oksijen bariyersiz düz boru kullanılmış ise (şap altı tesisatların genelde tümü düz borudur), bu parçanın kalorifer gidiş hattı üzerine takılması tesisatınızda çamur,tortu veya balçık oluşmasını engelleyecektir. Vaillantın üretimi olan bu cihaz her marka kombi için uyumludur.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
BUGÜNE ÖZEL ÜRÜNLER